Ayrılık acısı çekenleri bekleyen tehlike!

Bazı kişiler sevdiği, hatta aşık olduğu kişi veya eşyalardan ayrıldıklarında özdeğerlerini, benliklerini kaybetme, özgüvenini yitirme ve bir takım psikolojik bunalımlara saplanma tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Bazı kişiler bu ayrılıktan o kadar etkilenir ki, âdeta dayanılmaz, tarif edilmez acılar çekerler, bir kısmı da bu acılara dayanamayarak intihar yolunu bile tercih edenler olabilir. Sevgili kelimesi kişilere göre değişiklik gösteren bir kavramdır. Bazıları için sevgili; bir erkek ya da kadın, bazıları için para ve servet, bir başkası için de makam mevki olabilir.  Hatta ayrılığından acı çekilip bunalıma girilen şey bir evcil hayvan bile olabilir. Manasız ve ölçüsüz bir şekilde bağlanılan, aşık olunan şey elden çıktığında insanın üzerinde Özdeğer düşürücü bir etki yapabilir. Özdeğerinizi geliştirerek kariyerinizde, ilişkilerinizde ve özel yaşamınızda başarılı olabilirsiniz. İnsanlar genellikle duygusal acı ve üzüntülerini içlerine atarlar. Oysa ki, insanın duygusal acı ve üzüntülerini keşfedişi ve bunları ifade edişi onu rahatlatır. Yeni bir bakış açısı kazanmak için ve yeni bir kanal açmak için yardımcı olur. Duygusal Olarak Sağlıklı Olmak ve bunun bilincine varmak önemlidir. Psişik Enerji çalışmaları yapmak ve olumlu ortamlarda bulunmak, sevgi ve güven duygularıyla dolmak, insanın Duygusal Yaraları üzerinde iyileştirici bir etki yapar.

Düşük özdeğerli insanların temel gıdası duygusal acılar ve üzüntülerdir. Diğer bağımlılıklar gibi, duygusal acı ve üzüntü bağımlıları da, her zaman daha fazlasını isteyen alışkanlık kurbanları gibidirler. Eğer şu anda, kendinizden memnun değilseniz ve değişimi nasıl başlatabileceğini öğrenmek istiyorsanız, bu konuda bilgi sahibi olmak ve bununla mücadele etmek zorundasınız. Birçok insan, duygusal daralar sorunu’nu halletmeden yaşlanır. Bütün bir hayat da, yaşanmamış olarak geçer gider. Bu insanlar yaşamın kıyısında kalmış insanlardır. Oğuz Atay’ın Tutunamayanlar’ına benzerler. Zayıf ego, duygusal yaraların etrafına koza ören bir tırtıl gibidir. Aşırı hassastır. Kırılgandır. Yanlış anlamağa meyillidir. Ancak bir DÖNÜŞÜM geçirdikten sonra güçlü ego olabilir ve bir kelebek gibi uçup gidebilir.

“Aşk Acısından Kurtulmak/Duygusal Yaraları İyileştirmek” adlı e-kitabı okuyarak, Kötü Alışkanlıklar İle Mücadele Stratejisi’ni öğrenip gündelik yaşamınızda kullanabilirsiniz. Tedavi edilmemiş duygusal yaralar, kötü alışkanlıklara meyilin sebeplerinden biridir. Önce alışkanlıklarınızı gözlemleyin. Tehlikeleri değerlendirin. Kullanacağınız içsel güçlerinizi öğrenin. Kendinize bir slogan seçin. Mücadelenizi ilan edin. Dost kılığında çevrenizde dolaşan canavarlardan kendinizi koruyun. Fakat her şey bu kadarla sınırlı kalmıyor. Daha fazlası var. Çünkü Aşk Acısından Kurtulmak ve Duygusal Yaraları İyileştirmek, mutlu bir yaşamın önemli bir parçasını oluşturuyor. Gerçekten mutlu olmak istiyorsanız, duygusal yaralarını iyileştirmeyi, kötü alışkanlıklar ile mücadeleyi, kendini korumayı, Kişisel Gelişim adımlarıyla Özdeğerini geliştirmeyi düşünmek gerekir. Kariyerinizde, iş hayatınızda, ilişkilerinizde, aşk yaşamında ve insanlar ile karşılıklı etkileşimi ve iletişimi gerektiren her şeyde başarılı olabilirsiniz.