Wİ-Fİ Tehlikesi ve Zararlarından Korunma Yolları

Kablosuz internet kolaylık nedeniyle her ortamda yaygın olarak kullanılıyor. Wifi den internete bağlanma kablosuz modemlerin sunduğu bir hizmet. Son zamanlarda kablosuz internetin radyofrekanslarla radyasyon yaydığı ve zararları konuşulmaya başlandı. En çok radyasyon yayan cihazların başında kablosuz modemlerin olduğu söylenmekte. Wi-Fi’nin özellikle hamilelerde ve çocuklarda genel sağlık için zararlı olabileceği sonucuna varılmıştır. Beyin sağlığından uyku kalitesine kadar zararları olan Wi-Fi yavaşça öldüren sessiz bir katil olarak tanımlanmakta.

Wi-Fi’nin Tehlikeleri Zararları Nedir?

Wi-Fi Öldüren Sessiz Katil

ÇocuĞUN Gelişimine Zarar VerİR

Wi-Fi’den gelen termal olmayan radyo frekansı, normal hücresel gelişimi, özellikle de gebeliğin üçüncü ayından itibaren tıp dilinde fetüs adını verdiğimiz bebeğin gelişimini bozabilir. Bu radyasyon yirmili yaşlara kadar çocuklarda ve gençlerde büyüyen dokuları etkiler. 

UykusuzluğA NEDEN OLUR

Wi-Fi, uykumuz üzerinde de zararlı yan etkilere sebebiyet verebilir. Kişide düzensiz uykunun ve uykuya dalamama düşüncesinin bir nedeni de cep telefonlarından, Wi-Fi’den gelen düşük frekans modülasyonları olabilir. Elektromanyetik radyasyona maruz kalan insanlar uykuya dalmak için çok daha fazla zorlanabilirler. Uyku vucudumuzun dinlendiği organizmalarımızın yenilendiği bir şifa kaynağıdır. Bedenimizdeki tüm aksaklıklar uyku sayesinde giderilmeye çalışılır. Kaliteli bir uykumuz yoksa sağlıklı bir ruh beden ve zihne sahip olamayız.

GERGİN Dağınık Beyin Fonksiyonu

Wi-Fi yoğunluğuna göre beyin fonksiyonlarını etkiler. Böylece, beyin aktivitesi azaltılır ve sonuç olarak konsantre olmakta zorluk çekebilir veya hafıza kaybına uğrayabilirsiniz.

Spermi sayısını kalitesini azaltır

Wi-Fi, erkeğin erkekliğini tehdit eden başka bir sebep. Bu nedenle, Wi-Fi frekanslarına maruz kalma sperm hareketini azaltır ve DNA parçalanmasına neden olur. Üstelik doğurganlığı etkileyebilir veya anormal gebelik riskini artırabilir.

Kanser Riskini Artırıyor

Tüm uzmanlar uzun süre elektromanyetik radyasyona maruz kalanlar da tümör gelişim riskinin arttığını belirtmiştir.

Wi-Fi Radyasyon – Kendinizi Nasıl Koruyabilirsiniz?

Wi-Fi Öldüren Sessiz Katil

Wİ-Fİ tehlikesinden korunma yolları şunlar;

 1. Yatak odasında ve mutfakta kablosuz modem ve yönlendirici kullanmaktan kaçının.
 2. Cep telefonunuzu elinizde ve cebinizde taşımayın.
 3. Elektromanyetik radyasyonu azaltmak için evinizde kablolu telefon kullanın.
 4. Hamile iseniz, telefonunuzu karnınıza yakın tutmayın.
 5. Evde telefonunuzu odanızın diğer ucunda size uzak bir yerde bulundurun.
 6. Arabanızda telefonu ulaşabileceğiniz sizden uzak bir yerde bulundurun.
 7. Telefonla konuşmak yerine mesaj gönderin. Telefonu kulağa beyne yaklaştırmak daha zararlı.
 8. Kablosuz bebek monitörlerini, hepsi mikrodalga frekansı üzerinde çalıştıklarından kullanmayın.
 9. Uyku moduna geçmeden önce tüm Wi-Fi cihazlarının bağlantısını kesin.

Edindiğiniz bu bilgileri yakınlarınızla ve arkadaşlarınızla paylaşın ki kablosuz modemli internetin wifi nin zaralarına ve tehlikelerine karşı onlar da kendilerini koruyabilsinler.

Şu ana kadar bir yorum yapıldı.

 1. Serdar tekeli dedi ki:

  Çok Faydalı Bir Paylaşım Olmuş Wi-Finin Zararlarını Öğrenmiş Oldum Bundan Sonra Dikkatli Olacağım Herkese Bu siteyi Tavsiye ederim..