Profesyonel web tasarımı kazandırır

Herhangi bir kuruluş, firma veya kişinin kimliğinin sanal ortama yansıtılması ve bilgi, beceri, deneyim, ürün ve hizmetlerin tanıtılması amacıyla ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarım denir. Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm nesneleri kullanmak suretiyle oluşturulan parçalara web sayfası, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan ve global internet ağında yayınlanan bütüne de Web Sitesi denir. Web Tasarımı çalışması sonucunda ortaya çıkan Web Siteleri, günümüzde internette vakit geçiren kullanıcı sayısının hızlı bir şekilde artması ve insanların internet başında geçirdikleri süreler azımsanamayacak boyutlara ulaştığı için firmalar için ciddi anlamda önemli bir tanıtım aracı olarak ortaya çıkmaktadır.

Web Sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyat ve teknik özellik bilgilerini, resimlerini, videolarını yayınlayabiliyor, verdikleri hizmetler ile ilgili potansiyel müşterilerini bilgilendirebiliyor, kendilerini rahat bir şekilde tanıtabiliyor ve potansiyel müşterilerine çok hızlı ulaşabiliyorlar. Tanıtım aracı olarak kullanılmasının dışında web tasarımı sonucunda elde edilen web sitelerinin bir diğer önemli artısı da firmalar için internet üzerinde online mağaza gibi işlev görebilmeleridir. Firmalar, ürünlerinin tüm bilgilerini buradan paylaşıp satış yapabiliyorlar. İnternet kullanımı o kadar yaygınlaşmıştır ki, internet üzerinden yapılan satışlar giderek fiziksel satışların yerini almaya başladı.

Likya web tasarım 2003 yılından bu yana yüzlerce kurumsal şirketlere SEO danışmanlığı hizmeti sunmuş bir ekiptir. Genç ve dinamik bir ekip sayesinde bu günlere kadar bir çok projenin altına imza atarak gelen Likya tasarım müşteri memnuniyeti, 7 Gün 24 Saat teknik destek imkanı, yapılan işin her zaman arkasında olmayı prensip edinmiştir. Web tasarımını sadece görsellik ve kolay kullanıma sahip olan bir yönetim panelinden ibaret görmeyip bunun yanında arama motoru uyumu, web sitesine gelecek saldırıları önlemek için de ciddi anlamda çalışmalar yapmaktadır. Arama motoru optimizasyonu yani GoogleYahooYandex gibi arama motorlarında hedef kelimelerinde müşteri sitelerinin üst sıralarda çıkmasını sağlayan işlemdir. Kökeni ingilizceden gelen kelime search engine optimizasyondur. Kısaltılmış hali yani seo ünümüzde bu işlem için en çok kullanılan kelimedir.

Web siteniz belirlediğiniz hedef kelimelerde üst sıralarda çıkması sitenize ziyaretçi akışı sağlar. Ve web sitenizin tasarımı ile ziyaretçinin aradığını kolaylıkla sunulduğunda ziyaretçi müşteriye dönüşür ve size para kazandırır. Bu kombinizasyonu sağlamak için Likya tasarım ile iletişime geçin.