Sayı Metodu (Zeka Küpü Hızlı Çözüm Yöntemi)

Hepimiz biliriz Rubik Küp denilen ünlü zeka oyununu. Hatta bazılarımız ona Zeka Küpü de deriz. Onu gördüğümüzde neden ben de çözemiyorum diye kendimize sorarız ve her elimize geçtiğinde biraz uğraşır çözmeye çalışırız, sonra da çok karmaşık ve zor olduğunu düşünerek çözmeyi bırakırız. Hayır bırakmayın, çünkü Sayı Metodu ile dakikalar içerisinde siz de çözebileceksiniz.

Çözümü anlamak için epey bir araştırma yaptım ve gördüm ki harflerle ifade edilen karmaşık algoritmaların olduğu birbirinden farklı ve anlaşılmaz yöntemlerden bahsetmişler. Kafa karıştırıcı ve oldukça zaman alıcı yöntemler. Bu yöntemlerle aylar süren çabalarım sonunda mantığını anlamıştım, artık çözebiliyordum ama siz onu gelin bir de bana sorun. Peki bunu anlamak ve çözmek için herkes sayi-metoduböyle mi yapmalı, bunun daha basit ve anlaşılır bir yolu yok mu diye kendi kendime sordum. Bu konuya günlerce kafa yordum ve sonunda çözümü formülleştirerek sadece sayıları kullanan özel bir yöntem geliştirdim. İsmini de SAYI METODU olarak belirledim. Böylece Rubik Küp çözümünü öğrenmek için sizlerin de aylarca uğraşmanıza gerek kalmadı. Sayı Metodu ile artık dakikalar yeterli.

Sayı metodu beş aşamada işi bitirir, büyük harf, küçük harf, üslü ifade gibi karmaşalar içermez, sayıları kullanır ve sayıların akılda kalması kolaydır, çözüme kısa zamanda ulaştırır, bütün alternatifleri çözer, başlangıcı nasıl olursa olsun hiç fark etmez, extra eğitim gerektirmez, en hızlı öğreten metod (İddialı), öğrenme garantisi sunuyor