XTicaret Satış Ortaklığı Sistemi

Xticaret.com sitesi ve sistemi yayından kaldırılmıştır. Buna rağmen bir dönem Türkiye de çok popüler olmuş bu satış ortaklığı sistemi ve işleyiş mantığı hakkında aşağıda bilgi verilmiştir. Okuyup bilgi sahibi olabilirsiniz.

Xticaret.com a geleceğin pazarlama ve satış teknolojisi, sürekliliği olan etkili bir kazanç yöntemi kısacası güvenilir bir satış ortaklığı sistemi diyebiliriz. X ticaret.com teknik tanım ile, satıcıların (ürün sahibi), satış ortaklarının (affiliate) ve alıcların (ihtiyaç sahibi) buluşmasını sağlayan, Türkiye deki ilk satış odaklı teknoloji platformudur.

Her hangi bir yazılı e kitap yada elle tutulur bir ürüne sahip olan kişiler xticaret e üye olarak bu pazarda ürünlerinin tanıtımını ve satışını yaparlar. Üyeler ürünlerini tanıttıkları site veya bloglarının bağlantı adreslerini (site linkleri) xticaret.com’a koyarak ürünlerini satışa sunarlar.

Sizin bir ürününüz yoksa bile bu pazardan belirlediğiniz ürünlerin linklerini forumlarda sosyal medyada site ve bloglarınızda paylaşarak ürünün satışına aracılık ettiğinizde ürün sahibi tarafından belirlenmiş bir satış komisyonu alırsınız. Üürn satın alındığında para xticaret tarafından alınır. Bu komisyonlar ürünlere göre farklılık gösterebilir. Satış tan xticaret ürün sahibi ve satışa aracılık yapan kişi paylarını alır.

Üyeler yani satış ortakları(affiliate), tüm satılan ürünleri ve bu ürünlerin satış ortaklığı komisyonlarını görebilir, ürün analizlerini inceleyebilir, ürün yorumlarını okuyabilir ve verilen tüm bu stratejik bilgiler sayesinde ürünler hakkında ayrıntılı bilgiye sahip olabilirler. Bunların içerisinde satmaya değer buldukları ürünlerin linklerini kullanarak, alıcılara (ihtiyaç sahiplerine) tanıtır, satış oluştururlar. Satışa dönüşen her satış neticesinde komisyon almaya hak kazanırlar.

xticaretSistem; hem ürün sahibini, hem satış ortağını hem de ürünü alan müşteriyi koruyan bir yapıya sahiptir. Bağlantılarla sistem içerisine ürünlerin satış sayfasına yönlendirilen müşteriler güvenli bir alışveriş imkanına sahip olur.  Ürün sahipleri ve satış ortakları birbirlerini tanımak ve iletişim kurmak zorunda kalmadan satıştan kendilerine düşen paylarını alırlar. Tüm bu süreçleri üye oldukları bu sistem içerisinde detayları ile görürler.

Xticaret sistemi, satış ortaklarını korumak için tüm ödemeleri kendi havuz sistemine alıp oradan herkesin payına düşen miktarı belirtmiş olduğu banka hesabına yatırmaktadır. Bu süre içinde bu sistem ile ürün talebi yapan müşteri eğer ürünü alamadığını belirtirse para iadesinde bulunabilir. Bu durumda ödeme ürün sahibi ve satış ortağına yapılmaz. Ödeme tekrar müşteriye geri iade edilir.