[Kişisel Gelişim] Sözel Olmayan İletişim

İnsanlar genellikle ne söylediklerini bilmeden konuşurlar, çoğu zaman da söylemek istediklerinin büyük bir kısmını söylemekten kaçınırlar. Halbuki insanlar her ne kadar içinden geçenleri gizleseler de aslında vücut dilleri onları ele verir. Sözlü veya sözsüz iletişim insanın kişisel ve profesyonel yaşamının temelini oluşturması nedeniyle beden dilini öğrenerek hem kendimizi iyi ifade etmek, hem de muhataplarımızın gizlemek istedikleri duygu ve düşüncelerini davranışlarından yola çıkarak doğru anlayıp bu kabiliyetimizin bize nasıl yarar sağlayacağını keşfetmek çok akıllıca bir iş olacaktır.

İnsanların Sözel Olmayan İletişim işaretlerini, yani Beden Dili ve Ses Tonu işaretlerini gözlemleyerek onların içsel duygularının, arzularının ve tutumlarının kodlarını çözebilir, beden Dili bilgisini kullanarak kariyerinizde, ilişkilerinizde ve kişisel yaşamınızda başarılı olabilirsiniz? Sözel Olmayan İletişim, bizim yüz ifadelerimizi, jestlerimizi, göz temasımızı, bedensel duruşlarımızı ve ses tonumuzu içerir. Sözel Olmayan İletişim’i veya Beden Dili’ni anlamak ve kullanmak becerisi, başkalarıyla bağlantı kurabilmeye, bir anlamı ifade edebilmeye ve daha iyi ilişkiler kurabilmeye yardımcı olabilecek güçlü bir alettir.

Henüz hiç kimse Sözel Olmayan İletişim konusunda nasıl ustalaşılacağını gerçekten öğrenmiş değil. Okullarda öğretilmiyor. Kendilerine öğretilmemiş olduğundan kimse çocuklarına öğretmiyor. Sözel Olmayan İletişim becerilerinizi geliştirin ve Beden Dili Okumak Sanatı’nı öğrenin. Beden Dili Okumak Sanatı’nı öğrendiğinizde, insanların içinde bulundukları ruhsal hali de öğrenmiş olacaksınız! Bazı insanların yanında iken, kendinizi neden onlardan daha aşağıda hissettiğinizi hiç merak ettiğiniz oldu mu? Bazı insanların tek bir söz bile söylemeden nasıl tam ve etkili bir iletişim kurduklarını hiç merak ettiniz mi? Beden Dili’ni okumak ve Sözel Olmayan İletişim’de ustalaşmak sizin elinizdedir. Sözel Olmayan İletişim, sizin öğrenebileceğiniz bir şeydir. Beden Dili Uzmanları, çeşitli yollar ile tavsiyelerini analizlerini paylaşırlar.