Avcı Çiftçi Oyunu

Avcılık Çiftçilik Oyunu oynayıp para kazanmak ister misiniz… Eskiden kız çocukların evcilik, oğlan çocukların askercilik oynaya oynaya büyüdüğü bu dünyada artık oyunların yeni adresi internet. Şimdi sanal alemde kimimiz avcı kimimiz de çiftçi olmaya çalışıyoruz. Peki bir oyun mantığı içerisinde kendinizi yine bir avcı yada çiftçi gibi görerek avcıların ve çiftçilerin gerçek dünyada yaptıklarının bir benzerini sanal alemde yaparak para kazanılabileceğini biliyor muydunuz… Aranızda ”Yok daha neler, hadi canım sen de nasıl olacak bu?” diyenleriniz olabilir. Kendinizi avcı yada çiftçi gibi hissederek internette gerçekten kazanç-gelir elde etmek istiyorsanız bu yazı sizin için…

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) de iki ayrı yöntemle para kazanabilirsiniz; Ya avlanarak yada çiftçilik yaparak… İşte ayrıntılar…

AVCILIK OYUNU

Avcılar nasıl ava çıktıkları günden itibaren avladıkları hayvan sayı ve kalite cinsine göre para kazanabiliyorsa satış ortaklığında da bu yöntemle hemen para kazanabilirsiniz. Nasıl ki bir avcı ne kadar kaliteli sağlam avcılık materyallerine (silah, dürbün vb.) sahipse, piyasası olan para edecek hayvanların hangileri olduğunu bu hayvanları nerelerde bulabileceğini ve nasıl avlayabileceğini bilebiliyorsa o oranda avından kazanç elde eder.

Aynen avcı gibi düşünerek bir avcılık oyunu oynuyormuş gibi nasıl para kazanacağız? Ben burada sizlere bu işin nasıl yapılabileceğinin ip uçlarını vereceğim. Bu ve buna benzer birçok gizli hazineye yeni bilgilere ulaşmak istiyorsanız www.bilgiokulu.net sitemizi takip etmeye devam edin… Zaman içerisinde okuyucularımıza yönelik kampanyalara da başlayacağız… Tekrar asıl konumuza avcılık oyunumuza dönersek;

avci

Peki nasıl mı oynayacaksınız? Öncelikle sanal alemde (internette) avlayabileceğiniz para edecek ürünlerin  neler olduğunu ve nerelerde bulunduğunu bilmeniz gerekiyor. Sonrasında bu ürünleri çeşitli yöntem ve tekniklerle avlamamız ele geçirmemiz gerekiyor. Daha sonrasında da bu ürünleri almak isteyen insanları bulmamız ve bu ürünleri iyi pazarlarda onlara satmamız pazarlamamız gerekiyor. Aslında bu insanları ve pazarları bulmak yeterli ürünü satma ve parayı bizim adımıza alma işini yapan yardımcılarımız var. Yani yetenekli bir avcı ol, para eden hayvanları(ürünleri) bul ve bunların nerelerde para edeceğini bil. Bu kadar… Sonrasında gelsin paralar… Bunların hepsini sizin adınıza araştırmış bir kaynaktan tüm profosyonel avcılık oyun yöntemlerini öğrenecek iyi bir avcı olarak oyununuzu bilerek oynayıp kazanacaksınız…

PEKİ İNTERNETTE AVLADIĞIM ÜRÜNLERİ NASIL SATARIM? PPC (pay per click) “tıklama başı ödeme” reklamcılığı ile site kurmadan ürün tanıtımları yaparak, banner reklamcılık gibi ücretli reklam platformları alarak, toplu mail gönderimi(mail marketing) yaparak yada yada yaptırarak, Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlar aracılığı ile reklam yaparak avcılık oyunu oynayabilirsiniz. Elbette daha pek çok farklı stratejik avcı oyun yöntemi ile satış yapabilirsiniz. Küçük bir reklam bütçesi ile hemen para kazanmaya başlarsınız. Bunların ne olduğu ve nasıl kazandırdığı hakkında daha detaylı bilgiyi yakında sizlerle paylaşacağım.

çiftçilik oYUNU

Çiftçi olarak para kazanmak biraz zaman gerektirir ve kısa süreli bir kazanç değildir. İlk günlerinizde, ilk haftalarınızda belki para kazanamazsınız ama sonradan otomatik bir kazanç sisteminiz oluşur. Özellikle satış ortaklığını iş olarak yapmak isteyenler için çiftçi stratejisi biçilmiş kaftandır.

Satış Ortaklığında çiftçi olarak para kazanmak için bir web site/blog kurmanız gerekiyor. Bu sizin tarlanız, bahçeniz olacak. Bu tarlada piyasada para eden kaliteli ürünleri yetiştirip tanıtacaksınız. Kurduğunuz -siteyi- tarlanızı sürer, eker, sular, gübreler, çapalar, budarsınız. (birkaç hafta veya birkaç ay, rekabet durumuna göre değişir) Hasat zamanı gelene kadar para kazanamazsınız. Belli bir çalışmadan sonra ağaçlarınız meyve(ürün) vermeye sebzeleriniz olgunlaşmaya başlar. Normalde meyveyi dalından kopardığınızda ertesi gün yenisi çıkmaz ama bu işte her zaman yeni meyveler çıkmaya devam edecektir. Siteniz meyve vermeye kazandırmaya başladığı andan itibaren kazancınız sürekli devam eder.

ciftci

Çalışma biçimini tekrar gözden geçirirsek önce bir website/blog açarsınız ve bu siteye yazılar eklersiniz. Siteniz bir süre arama motorları tarafından kaydedilmeyebilir. İki hafta içinde siteniz arama motorlarınca kaydedilir. Bu aşamadan sonra sitenize eklediğiniz bilgiler, ürünler çoğaldıkça arama motorlarının dikkatini çekmeye başlar. Bir süre sonra Google, Yahoo Yandex ve Bing gibi bir çok arama motorunun arama sonuçlarında siteniz çıkmaya başlar. Önceleri 3-5 kişi olan site ziyaretçileriniz bir ay sonunda 10-15 kişiyi geçmeye başlar. Bu durum sizi motive eder. Yalnız asıl önemli olan bundan sonrasıdır. Google, sitenize(tarlanıza, bahçenize) gelen ziyaretçilerin sitenizde oluşturduğu istatistikleri kaydeder, analiz eder. Site ziyaretçileriniz aradığı bilgiyi(ürünü) buluyorsa ve sitenizde dolaşıyorsa, Google sitenize daha fazla ziyaretçi göndermeye başlar. Tabi ki sizin yapmanız gereken daha fazla içerik ve resimler ekleyerek ziyaretçilerinizi olabildiğince memnun etmek. Bu zincirleme reaksiyon 1-3 ay civarı devam eder. Bu sürecin sonunda Google sitenize bir değer verir. Fakat siz sitenize atanan değerin ne olduğunu bilmezsiniz. Eğer ziyaretçileriniz artmaya devam ediyorsa sitenizin puanı iyi demektir.

Bir sene içerisinde sitenize, bloğunuza her gün yüzlerce (belki de binlerce) ziyaretçi geldiğini göreceksiniz. Hiçbir şekilde reklam vermeden, yani reklam ücreti harcamadan satış ortağı olduğunuz ürünlerinizi bu sitede tanıtarak para kazanırsınız. Tahmini 3-4 aylık bir çalışma sonucunda günlük 50-100 TL kazanmak mümkündür. Bu kazanç bazen daha az bazen daha fazla olablir. Kazancınız zamanla aylık 1000 TL yi aşacaktır. İşin en güzel tarafı da artık hiçbir şey yapmasanız dahi sitenizdeki hali hazırda bulunan içerikleriniz sayesinde sitenize her gün yüzlerce kişi gelecek ve otomatik para kazanacaksınız.

Çiftçi olmak ilk bakışta zor gibi görünebilir. Zor değil sadece sabır gerekiyor.

Herkesin farklı bir karakteristik yapısı vardır. Bazı kişiler tez canlı olurken bazıları da geç olsun ama güç olmasın sürekli olsun der.