Fitness: Evde Zayıflama Kas Yapma Teknikleri

Bizlerin amacı spor-beslenme ve bağlantılı konularda doğru bilgileri paylaşmaktır. Bilgi okulu sitemiz; evde fitness yapma sağlıklı vücut geliştirme ile ilgili yazı ve çalışmaları yayımlamakta, spor bilincine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Sağlıklı nesillerin yetişmesinde ve durağanlıktan kaynaklanan hastalıkların önlenmesinde spor ve beslenmenin önemi büyüktür. Hayalimiz, ülkemizdeki her bireyin sağlıklı ve fit olması, beslenme ve spor bilinci yüksek nesiller yetişmesidir. Oluşturulan antrenman programlarında hedef, minimum alet kullanmaktır. Antrenmanlardan maksimum verimi elde edebilmeniz için gereken bütün bilgiler ayrıntılı şekilde açıklanmış. Siz de vakit kaybetmeden fitness programlarına katılın ve istediğiniz fiziğe kısa sürede ulaşın.

Görünüm açısından modern insanın gereği 90’lar da kıyafet, limon, röfle ve parfümden ibaretti. Milenyumun getirdiklerinin hayatımıza nüfuz etmesi ile eski anlayış hızla silindi ve herkes yeniçağa ayak uydurmaya başladı. Artık konu sadece kıyafet ve parfüm değil. Kıyafet modaya uygun olmalı, saçlar çağa ve kıyafete uygun, kullanılan koku ise tene, mevsime, kullanılacağı yere uygun olmalı. En önemlisi ise vücudun bütününün bu güzelliği tamamlayacak kadar şeklli olması. Ama buna rağmen insanlar spor salonlarına yeterince rağbet etmiyor. Çünkü çağımızın en büyük hastalıklarından biri “zamansızlıktır”. Modern yaşam çok fazla insanın bu hastalığa yakalanmasına sebep olmuştur. Yoğun iş yaşamı, karşımıza çıkan yenilikler, seyahat yoğunluğu, artan sorumluluk, maddi kaygılar bu hastalığın hızla büyümesine ve yayılmasına neden oluyor.

Spor salonlarından uzak tutan diğer neden ise, salonların sayılarının az olması, yeteri kadar hijyenik ve ferah olmaması, salonlardaki dolap ve duş problemleri, yetersiz havalandırma, ağır ter kokuları, salon mesafelerinin uzak olması ve günlük yol mesafesi de dahil 4 saat kadar zaman almasıdır. En önemli sebep ise, giden kişilerin salonu bıraktıktan sonra çevresini etkilemelisidir. “Ben gittim salona işe yaramadı” cümlesi herkesi etkiler. Bunun sebebi ise, bazı salonlarda ki antrenörlerin bilgi eksikliği ya da yetersiz ilgisinden kaynaklanmaktadır. Bundan dolayı fitnessın hazırladığı antrenmanları kullanmanın bir çok avantajları bulunmaktadır.

İstediğiniz fiziğe en kısa yoldan ulaşabilirsiniz, denenmiş, test edilmiş, sonuç veren antrenmanlardır. Spor salonunda olduğu gibi sizi rahatsız eden bakışlar bulunmaz, kendi evinizin rahatlığında doğru şekilde spor yapmanın en kolay yoludur, duş sırası, dolap bulamamak, ter kokusu, eve dönme derdiniz olmaz, çocuğunuzu nereye bırakacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız, belirli bir saatiniz yoktur, ne zaman canın isterse o zaman yaparsınız, spor salonunu bırakırsam ne olur düşüncesi yoktur. Şiddetli “zamansızlık” hastalığına yakalanmışken haftada 3-5 defa arası 30-40 dk yeterli. Spor salonuna ayıracak giderler yok, ömür boyu kullanabileceğin fitness antrenmanları… Fitness ve sporun her yerde yapılabileceğini öğrenirsiniz. Kısacası spor yapmayı ve yaşam tarzı haline getirmeyi öğrenirsiniz. Fitness’a katılın ve kalıcı şekilde hayatınızda değişiklikler yapın. Sizinle aynı amacı taşıyan yeni arkadaşlar edinin, tecrübelerinizi paylaşın, grubunuzu kurun, kendi forumunuzu oluşturun. Fitness yapmak sizin için çok yeni bir deneyim olacak. Zamanla bundan zevk alacaksınız…

Şu ana kadar bir yorum yapıldı.

  1. merve özbayrak dedi ki:

    bu egzersizler kadınlar üzerinde de olumlu sonuç veriyor mu?